türk eğitim sistemi

en beğenilenler : tümünü sırala
/ 1
 1. normalde her sistem seneler içinde gelişir ve kurulduğu ilk noktadan yukarı doğru devam eder. türk eğitim sistemindeyse bu durum negatif yönlü çalışmaktadır. iyi bir noktadan başlamış olan eğitim sistemi her sene daha kötüye evrilir. senelerce ingilizce okuyan gençlerin "yes no come go" düzeyinde ingilizce bilmesinin sebebi budur. ingilizceyi geçtim, türkçe'yi bile düzgün kullanamaz.

  eğitim sisteminde çok büyük ve akilane bir reform yapılmadıkça eğitimsiz nesiller yetişecek, bu eğitimsiz nesiller ülkeyi daha da dibe götürmeye devam edecektir.
  1. türkiye'yi ileri götürmek yerine, her iktidar kendine oy verecek nesil yetiştirmeyi amaçladığı için şu an olmayan sistemdir.
   1. Okuyan insanların eğitim kalitesini düşünmekten ziyade kendi çıkarları için ellerinde oyuncak gibi kullanmış oldukları sistemdir. Canları sıkıldıkça denekler üzerinde farklı sınav sistemleri uygulayabilirler, kppss den aldığın puanın yarısıyla seni mülakattan uğurlayabilirler...
    1. Eğitim egitim diye nicelerine sarildim benim sadık yarim araba sanayidir....
     1. Oktay Sinanoğlu hocanın yanlış yolda olduğunu her kitabında bas bas bağırdığı sistem. Düzelmesi çok zor değil ama zaman alır, Atatürk'ün attığı adımlara bakıp kopyala yapıştır yapılsa mevcut durumundan yüz kat ileri götürür bizi. Ha bu arada bize yazık oldu o ayrı.
      1. düzelmesi için önce insanın değismesi gereken sistem.
       çok yanliş yolda gidiyoruz ben bu yaşta görebiliyorum tepedekiler göremiyor
        1. adeta bir gökhan zan, bir mustafa pektemek'tir. bir türlü dikiş tutturamaz.
          / 1