linux

en beğenilenler : tümünü sırala
/ 1
8 entry daha
  1. 1990li yillarin basinda yazilan masaustusu bile olmayan ziyan bir isletim sistemidir
   1. masaüstü bile olmayan bir işletim sistemi değildir. zira linux bir işletim sistemi çekirdeğidir.
    1. mıcrosofta karsı cıkan ısletım sıstemıdır. zengın kız fakır oglan hesabı
     1. mıcrosofta karsı cıkan ısletım sıstemıdır. zengın kız fakır oglan hesabı
       1. Olmasaydı şu an sanıyorum windows tekeline bağlı kalacaktır ve hayat çok daha renksiz olacaktı.
        1. Yaklaşık 7 yıldır aktif olarak hem masaüstü hem de mesleki gerekliliklerden ötürü çeşitli dağıtımlar vasıtasıyla kullandığım işletim sistemi çekirdeği.
         Eğer araştırmayı bilen bir insansanız terminale tek satır komut dahi yazmadan kullanabileceğiniz, görsellik açısından yüksek kaliteye sahip dağıtımlara ulaşmanız işten bile değildir. Ayrıca birçok ihtiyacınız için herhangi bir şekilde lisansa ihtiyaç duymadan özgürce istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebileceğiniz ortamı size sunabilmektedir.
         Meslek olarak bilişim sektörü ile ilgileniyorsanız kesinlikle bulaşmanız gerekmektedir, en kötü ihtimalle terminalde kaybolmadan dolaşabilmeyi öğrenmenlisiniz. Kaldı ki microsoft bile bugün .net platformunu açık kaynak yaparak linux üzerinde geliştirme yapma özgürlüğüne kavuşturmuşken bilişim sektöründeki insanların ağızlarını yaya yaya "yaaaaa aaaağğğğğğbiiiii microsoft yaaa", "linux çok gereksiz bir işletim sistemi abi, görüntüsü iğreeeennnnç" şeklinde tepki verdiği durumlarda ağızlarının ortasına kürekle vurulması elzemdir.
        / 1