hayatınızda aldığınız en önemli karar

en beğenilenler : tümünü sırala
/ 1
 1. yarın, 6 yıllık yol arkadaşımla yolumu ayıracağım. hep yanımda oldu, karda,kışta,sınavlarda,zor anlarda, bilmiyorum hata mı yapıyorum ama bir şeyler yapmak için bir şeyleri feda etmek gerekiyor. 13.11.2016
  1. En önemli kararım artık insanlarla tartışmamak ve doğru bildiklerimi anlatmamak oldu.
   1. "param olunca alırım, arabam olunca giderim ya da sevgilim olunca yaparım" kafasından kurtulup, kendin yap ( ecnebilerdeki "do it yourself" türkçede eksik kalıyor biraz) mantığıyla yeni bir şeye ihtiyacım varsa ve param yetmiyorsa mümkün olduğunca kendim yapmaya, bir yere gitmek istiyorsam otobüse - servise taksiye atlayıp gitmeye, sinemaya tiyatroya ya da bara gidesim olunca normal bir arkadaşımı götürme sürecine geçme kararımdı. Hayat beklemekle geçirilecek kadar uzun değil millet.
      1. Mutlu olacak bir şey bulamıyorsan o zaman mutsuz olmamaya çalış.
        1. o'na hayran kaldığım an olabilir, şu an onun gönlünü kazanabilmek için bir yola girdim, sonu ne olacak göremiyorum ama bu yolun dönüşü yok.
          1. okul devam ederken askerlik kontrolüne gitmem. gözlerim halihazırda bozuk olduğu için çürük raporu almam. akabinde şu anki şirketimde iş bulup okurken çalışmaya başlamam. işim olduğu için evlilik hazırlıklarını hızlandırmam ve daha mezun olamadan evlenmem.

           her şey gölcük donanma'da başladı.*
          / 1