avrupa devletlerinin akp düşmanlığı

en beğenilenler : tümünü sırala
/ 1
 1. böyle bir şey yoktur. yazıyla on dört senedir türkiye, akp hükumeti öncülüğünde avrupa ile daha iyi ilişkiler geliştirme yolundadır. bu yol uğrunda uyum yasaları çıkmış, idam kaldırılmış ve daha nice önlemler alınmıştır.

  almanya ve hollanda'nın bakanları kabul etmemesiyle başlayan, danimarka'nın başbakana "sonra gel" demesiyle devam eden bugünkü süreç tamamı ile yapaydır. 2008 yılında çıkan "hiçbir parti yurt dışında propaganda yapamaz" yasasına rağmen ve avrupa devletlerinin, özellikle seçim eşiğindeki hollanda'nın izin vermeyeceğini bilerek avrupa'ya referandum gezisine çıkmak, mağduriyet yaratma çabasından başka hiçbir şey değildir.

  hollanda'nın insanlara uyguladığı şiddet yanlıştır ve bu yapaylığa katkı sağlamıştır. ama meselemiz bu değil.

  meselemiz türkiye cumhuriyeti'nde yapılacak olan referandum öncesi, iktidardaki partinin yurt dışında kendi görüşü için propaganda yapmaya gitmesi, bu gezide devletin uçağı ve imkanlarını kullanması ve bunu anayasaya rağmen yapıyor oluşudur.

  bu mağduriyeti kullanıp evet oyu isteyecek olmaları ve insanların milli duygular ile bu yalana kanacak olmaları ise beni derinden yaralıyor.
  1. bundan aylar önce selahaddin demirtaşa propaganda yaptıran hollanda bugün ülkenin "bakan"ına bunu yapıyorsa bence bi düşmanlık var demektir..

   halihazırda hdpnin desteklediği bir çok pkk oluşumu da hollanda , isveç vb. çogu batı ülkesinde hattta italyanın merkezinde propaganda yapıyor..çadırlar açıyorlar , ülkenini resmi siyasi adamlarıyla aynı masaya oturuyorlar , (sözde) kürt bayragıyla elini kolunu sallayarak geziyorlar...

   yani akpyi bilmem ama apaçık bi türk düşmanlı var...

   hep derim ; hükümet değil ama devletçiyim...yukarda yazdıklarımı da tkrar dahil ederek "ne olursa olsun orda bizim bakanımıza bi saygısızlık yapıldı"

   bu tip durumlarda hep devletin yanında olmak bana daha dogru geliyo...
   1. türkün türkten başka dostu yoktur demişler ama bizim türk dostumuz da yok gibi duruyor, türki cumhuriyetler dururken sırtımızı araplara yaslamış konumdayız .
    1. dış mihrakların, dünya lideri, uzayın önderi ;galaksinin fatihini çekememesinden mütevellit çevirdiği düzmece oyunlar, kurduğu türlü türlü tezgahlardır . (bkz: hüloğğğ)
     1. adamlar kendi kendilerine hayali mağduriyet ve düşman yarattılar. öyle bir olay yok yani.
     / 1